Morgenochtend is het gedeeltelijk tot zwaarbewolkt met buien op de meeste plaatsen. Op de Hoge Venen vallen de buien onder de vorm van smeltende sneeuw en tijdelijk kan de sneeuw zelfs blijven liggen. In de namiddag zal de buienneiging verminderen met bredere opklaringen, vooral in het centrum van het land. Enkele plaatselijke buien blijven echter mogelijk, vooral in het westen van Vlaanderen. Op het einde van de dag klaart het uit in Belgisch Lotharingen terwijl het elders wisselend bewolkt wordt. De maxima schommelen tussen 3 of 4 graden op de Ardense hoogten en 10 of 11 graden aan zee. De wind is matig uit noord tot noordwest in het binnenland en meestal krachtig of soms zeer krachtig aan de kust uit het noorden met daar rukwinden tot 80 km/h.
Tijdens de nacht van maandag op dinsdag blijft het helder in Belgisch Lotharingen. Elders wisselen opklaringen af met wolkenvelden met soms enkele buien in Vlaanderen. De minima liggen tussen -1 of -2 graden in het uiterste zuidoosten van het land en 7 of 8 graden aan zee. De wind draait geleidelijk naar het westen tot het zuidwesten en wordt meestal zwak in het binnenland en vrij krachtig aan de kust.
Dinsdag is het eerst gedeeltelijk bewolkt met kans op buien of periodes met regen. Wat smeltende sneeuw is opnieuw niet uitgesloten op de Ardense hoogten. In de namiddag komt er meer bewolking en is de kans op neerslag ook groter dan in de voormiddag. De maxima schommelen tussen 3 en 8 graden bij een meestal matige wind uit het zuidwesten.